Trenérka Monika Chromá se dostala do výběru nejlepších trenérů ČR

V tomto roce se rozjel již 6. ročník soutěže Díky, trenére o nejlepšího trenéra mládeže roku 2020. Tato akce chce ocenit ty, kteří přivedou ke sportu co nejvíce dětí a kteří je zároveň naučí milovat sport, smysl pro fair play a kteří z nich vychovají nejen dobré sportovce, ale hlavně dobré lidi. Do letošního výběru se dostala i židenická trenérka mládeže Monika Chromá, která uspěla v úvodních kolech a zaslouženě se probojovala mezi TOP 16 trenérů v ČR.
Do 6. ročníku akce Díky, trenére bylo přihlášeno 300 trenérů, kteří mají za sebou dvě úvodní kola. Ta probíhala od února do konce května. Na základě hodnocení komise Díky, trenére a konzultací s jednotlivými sportovními svazy, bylo v průběhu června vybráno 16 nejlepších mládežnických trenérů. Mezi ně se probojovala i Monika Chromá, která má v Židenicích dlouhodobě na starosti výchovu elévek a mladších žákyň. „Je skvělé, jak je Monča do florbalu zapálená, jak dokáže holky semknout, namotivovat je ke 100% práci nejen na tréninku, ale i na zápasech. Její práce se pak odráží na výkonech holek, které zažívají jeden úspěch za druhým. Jsme rádi, že Monču v klubu máme a doufáme, že v soutěži Díky, trenére uspěje,“ říká o trenérce K1 Florbal Židenice sportovní manažerka klubu Jitka Drápalová.

Trenérem mládeže roku 2020 se může stát trenér/ka z jakéhokoli sportu. Vítěz je oceněn odměnou ve výši 50 000 Kč, z čehož 40 000 Kč půjde na úhradu sportovní stáže a 10 000 Kč jako podpora klubu, ve kterém trenér působí. Podobné pěkné ceny čekají i trenéry na 2., 3. a 4. místě. Oceněni budou také ostatní trenéři, kteří se dostali do TOP 16.

„Díky, trenére upozorňuje na záslužnou činnost tisícovek trenérů, která není společensky oceněna tak, jak by si zasloužila. Mnozí se věnují dětem z lásky k nim a svému sportu bez odpovídající odměny. Se vší skromností se pokoušíme aspoň částečně to napravit,“ říká iniciátor a hlavní organizátor akce Petr Rydl.

Jak soutěž probíhá dál? Každého trenéra postupně navštíví štáb Díky, trenére, který bude monitorovat práci trenérů a zároveň natáčet krátké medailonky. „Zajímat nás bude odbornost, příběh, osobnost a zanícení pro trénování dětí,“ doplňuje hlavní organizátor Rydl. Finální osmička bude ohlášena začátkem října. O vítězi se rozhodne 8. listopadu 2020 na velkolepé finálové akci, která se uskuteční ve sparťanské aréně na Podvinném mlýně v Praze, kde budou mít trenéři za úkol zaujmout diváky a ukázat kvalitu tréninku a zapojení dětí.

Za celý klub Monči přejeme, aby se v soutěži Díky, trenére umístila co nejlépe!

Více informací o soutěži najdete na webu www.dikytrenere.cz.  

IMG_7610.jpg