Starší žáci vybojovali tři body

I tento víkend čekaly na starší žáky další dvě utkání. Na základní škole Čejkovická se ve dvou derby utkali nejprve s Bulldogs a poté vyzvali sousední Hattrick. Nakonec stejně jako minulý týden dokázali zvítězit pouze jednou, a do tabulky si tak připsali tři body.
 
V dopoledním zápase šli naši hráči do vedení, když skóre otevřel až ve druhé třetině Ondřej Fritz. Buldokům se však do konce třetiny povedl vývoj utkání otočit, a do šaten se tak šlo za stavu 1:2. Úvod závěrečného dějství vyšel Drakům nadmíru dobře, když přesilovou hru využil kanonýr Nicolas Kokeš. To bylo ze strany našich žáků vše, naopak hostům se podařilo vsítit další tři branky, díky čemuž svého soka porazili 5:2.

Do druhého derby šli naši žáci s velkým odhodláním odčinit prohru z prvního zápasu. První třetina dopadla lépe pro židenické, kteří zejména díky dvěma trefám Simona Nobilise zvítězili 3:2. Hattrick naopak ovládl druhou periodu, do třetí se tak šlo za vyrovnaného stavu 4:4. Nejspíše nikdo nečekal, jaká přestřelka se ve finální dvanáctiminutovce odehraje. Židenice do svého protivníka vletěly ve velkém stylu, připsaly si pět zásahů a nakonec zaslouženě zvítězily 9:5.

Komentář trenéra Vítězslava Křivánka: „V okamžiku, kdy získáme míček a dokážeme se přesunout na útočnou polovinu, jsme si schopni vypracovávat zajímavé šance. Ale my se naopak utápíme přihrávkami ve vlastním obranném pásmu, které mnohdy končí na florbalkách soupeře, a ten se tak dostává do velkého tlaku. Toto se nám v prvním zápase na rozdíl od toho druhého nepodařilo. Musíme se na tréninku na tyto komplexní činnosti zaměřit, abychom dokázali hrát více zápasů ve zbytku sezony i s technicky vyspělejšími soupeři až do konce zápasu o body.“

DSC_5578.JPG


DSC_5597.JPG


DSC_5593.JPG


 
Autor: Lukáš Konvičný (28. 1. 2019)