Sezona začíná, přijďte fandit!

Oba dospělé týmy už sice sehrály zápasy v rámci Poháru České pojišťovny, start dlouhodobé sezony je ale naplánován teprve na tento víkend. A co nás čeká?

1. liga juniorek

Jako první se do boje o první body pustí juniorky. Jejich elitní soutěž doznala oproti loňskému ročníku několik změn. Přesněji se k jedenáctce týmů připojily další tři: FBC Liberec, Bulldogs Brno a Florbal Ústí.
O víkendu se ale potkají se starými známými: v sobotu od 19 hodin je vyzve na Vodové IBK Hradec Králové, v neděli v 11 se střetnou na hale VUT s FBŠ Jihlava.

Vzájemná utkání 2017/2018:
K1 Florbal Židenice – IBK Hradec Králové 7:5, 5:6
K1 Florbal Židenice – FBŠ Jihlava 2:6, 2:3pn
 37711728806_1da95b33d2_z.jpg

Extraliga žen

Extraliga žen pro K1 Florbal Židenice začne v neděli. V tradiční čas, tedy od 17 hodin, místem činu ale bude hala Vysokého učení technického. Na hřišti se potkají se semifinalistkami loňského ročníku soutěže – Ivanti Tigers Jižní Město.

Oba kádry se konce předchozí sezony změnily. Židenice se budou muset obejít bez bronzové medailistky z MSJ 2018 Lenky Novotné, která odešla na roční hostování do Vítkovic. Přerušení kariéry ohlásila Monika Dundelová, Veronika Vývodová pak zamířila za studiem do zahraničí. Hostování z Olomouce si v Brně neprodloužila Tereza Mošťková a Petra Grufíková. A minimálně nějaký čas se bude muset tým obejít také bez zkušené Martiny Valehrachové, kterou prozatímní stopku vystavilo zranění ramene.  
001_DR181591.jpg

Do týmu se po roce stráveném ve Švýcarsku vrátila Andrea Dernerová. Na stálo se v týmu zabydlí Eva Smutná, kterou ze Znojma doplní i talentovaná Eva Nečasová. Stejný ročník (tedy 2001) je i další nová tvář v kádru: Kateřina Rybníčková.

Tigers počítají citelné odchody. Skončila kapitánka Martina Čapková, pauzu od florbalu si vybírají Lucia Jelínková (rozená Košturiaková) s Lucií Pilíkovou. Konec kariéry ohlásila další Slovenka – Viktória Babotová. Po pražských klubech se rozprchly obě brankářky: reprezentační jednička Jana Christianová zamířila na Chodov, Karolína Červová bude nově chytat v Panthers Praha. Nově se tak v brankovišti budou naše soupeřky spoléhat na Kristýnu Karli, která přišla z Mladé Boleslavi. Z Prešova pak přivedl trenér Adam Štegl Danielu Kvaskovou a z Pruského posílila Tigers Andrea Šídlová.
DSC_2207.JPG
Favoritkami utkání je i přes množství změn pražský tým. Ve svém středu má stále řadu zkušených hráček a reprezentantek.

Utkání začne v 17 hodin na VUT v Brně, srdečně vás zveme!