Ohlédnutí za víkendovými zápasy mládežnických kategorií

Během předposledního lednového víkendu se na palubovkách představila většina našich mládežnických kategorií. Na palubovce jsme mohli sledovat dorostenky, dorostence, starší žáky, mladší žákyně, ale také mladší žáky a přípravku. Jak se jednotlivým družstvům dařilo? 
Dorostenky
Na naše dorostenky čekaly o víkendu pikantní zápasy. V rámci 7. kola 1. ligy se nejprve v derby utkaly s brněnskými Buldočkami a poté svedly souboj s nedalekým Znojmem.
Do zápasu s Bulldogs děvčata nevstoupila vůbec dobře, když už po třech minutách prohrávala 0:3. Do konce třetiny se konkurentkám podařilo vstřelit ještě jednu branku, do šaten se tak šlo za jasného stavu 4:0. Ve druhé třetině Židenice zabraly a během pěti minut se jim podařilo snížit na rozdíl dvou branek. Hráčky s buldokem na dresu si však vítězství nenechaly uniknout a dalšími třemi brankami pojistily své vedení. Dorostenky tak nakonec prohrály 4:8.
Druhý zápas byl pikantní zejména pro židenického trenéra Zdeňka Franka, který o víkendu vypomáhal na lavičce dorostenek a v minulosti vedl právě ženskou složku znojemského Laufenu. Židenice vlétly do utkání lépe a dostaly se do vedení díky Zuzaně Žampachové. To bylo však ze strany Dračic vše. Znojmu se ještě do konce třetiny podařilo vyrovnat a díky jedné brance v druhé a třetí třetině dokázaly dovést derby do vítězného konce.  

Dorostenci
Dorostenci ke svým utkáním nemuseli cestovat daleko, proti FBC Dragons a Slavkovu se střetli ve sportovní hale v Tuřanech. Začátek prvního zápasu Židenice doslova prospaly a po dvou minutách prohrávaly 0:2. To bylo na dlouhou dobu vše. Skóre se nakonec ještě dvakrát změnilo v poslední třetině, obě branky ale opět spadly do svatyně našich dorostenců. Dragons tak zvítězili 4:0.
Naši hráči chtěli napravit reputaci v odpoledním zápase proti Slavkovu, ale už od úvodního hvizdu tahali za kratší konec. Slavkov nasázel v první třetině tři branky, na což Draci zareagovali v druhé třetině korigující brankou. Slavkov ve třetí periodě odevzdané dorostence zlomil dalšími sedmi brankami a vyhrál jednoznačně 11:1.

Starší žáci
Po delší pauze se zpět do zápasového rytmu dostali také starší žáci. V prvním utkání proti Telnici šli do vedení už v první minutě, ale to neudrželi a v bláznivé první třetině prohráli 4:3. Do druhé však nastoupili naopak mnohem lépe, vyrovnali a postupně svého soka začali přehrávat. I díky střeleckému galapředstavení Nicolase Kokeše, který zaznamenal čtyři zásahy, dokázali Žideničtí borci zvítězit 9:5, a soupeři tak oplatit porážku z posledního výjezdu.
Do derby s Gullivers nastoupili žáci zodpovědně a dokázali soupeřovy úvodní šance eliminovat, dopředu ale nebezpeční nebyli. Chleba se začal lámat ve druhé třetině, kdy Gulliveři využili své šance a odskočili do čtyřbrankového vedení. Žideničtí se ve třetím dějství snažili s nepříznivým výsledkem něco udělat, ale to se nakonec nepovedlo.
Zápasy hodnotil trenér Vítězslav Křivánek: „U kluků jsou vidět dílčí pokroky v některých činnostech, bohužel ne vše, co máme natrénováno, dokážeme přenést na hřiště. I nadále nás čeká velké množství další usilovné práce a je jen na klucích, jak k tréninkům míní přistupovat.“

DSC_5401.JPG

 
Mladší žákyně
O víkendu vyrazily do boje také mladší žákyně, které nastoupily do čtyř utkání a hned dvakrát dokázaly zvítězit! „Dnes se nám upřímně moc nedařilo, ale každý den není posvícení. Ale jsou to pro nás zkušenosti. Holky už se těší na další turnaj“ – okomentovala počínání svých svěřenkyň trenérka Monika Chromá.  

50724683_398111520924498_5393174125596377088_n.png

Přípravky + mladší žáci  
Florbalový víkend čekal také na přípravku a mladší žáky. Naši mladí svěřenci vystřídali výhry s prohrami, ale největším vítězstvím je jejich radost ze hry, nadšení a dobrá nálada, ať už jsou výsledky jakékoli.


Autor: Lukáš Konvičný (21. 1. 2019)