Lenka Novotná zůstává hráčkou K1 Florbal Židenice

TISKOVÉ PROHLÁŠENÍ KLUBU | Obránkyně Lenka Novotná, čerstvá mistryně Extraligy se po sezóně ve Vítkovicích vrací zpátky do Židenic. Návrat do mateřského oddílu přichází navzdory přání hráčky i mistrovských Vítkovic na prodloužení jejího angažmá. 

Lenka Novotná je klubu Florbal Židenice vázána platnou hráčskou smlouvu. Vloni jsme se vzájemně dohodli, že hráčku pustíme na sezonu 2018/2019 do Vítkovic splnit si sny a získat ostruhy. Lenka Novotná vedení klubu slíbila po ročním hostování návrat do Brna.  Na základě tohoto příslibu jsme ji uvolnili do Vítkovic. 

 

Po zisku titulu projevila Lenka Novotná a následně i Vítkovice přání, aby u nich hráčka zůstala. Od počátku jednání jsme předeslali, že přesun jakékoli naší hráčky na ostravskou adresu nikdy nebyl a není otázkou peněz. Požadovali jsme proto za Lenku hráčskou kompenzaci. Po vleklých jednáních s klubem i samotnými hráčkami můžeme konstatovat, že jsme nedospěli ke vzájemné dohodě. Nabídka ostravského klubu se zcela míjela s požadavky Florbalu Židenice. Jednání tedy ukončujeme. 

 

Lenka Novotná se vrací do Židenic. Její návrat je pro nás závazkem k budování lepších podmínek pro sportovní rozvoj dospělých, ale především mladších hráčů a hráček. Je zároveň vzkazem ostatním sportovním organizacím, že to, v jakém prostředí pracujeme a fungujeme, si stanovujeme sami svým jednáním. Hrajte a jednejte fér.

 

vedení Florbalu Židenice