Juniorům zlepšené výkony body nepřinesly

V neděli 3. února odehráli naši junioři další turnaj, tentokrát ve sportovní hale v brněnských Tuřanech. Na poslední celek tabulky 2. ligy juniorů čekal náročný program, musel totiž změřit síly hned se třemi soupeři. Junioři předvedli výrazně zlepšené výkony, které však bohužel na bodový zisk nestačily.
V prvním utkání se junioři představili proti Alligators. Ti šli hned v druhé minutě do vedení, ale to bylo na dlouhou dobu vše. Vyrovnaný souboj nabídl druhou branku až na konci druhé třetiny, kdy se k zaslouženému vyrovnání propracovali žideničtí po brance Petra Bednáře. Stav 1:1 však dlouho nevydržel, Aligátorům se podařilo ve třetím dějství přetavit několik svých šancí v góly, díky kterým si nakonec připsali tři body za výhru 5:1.

I v druhém zápase proti Slovácku plnili junioři roli outsidera. Tato role jim však svědčila, protože svého soka překvapili výborným výkonem a v 18. minutě vedli zaslouženě 3:1 po brankách Sukupa, Hyánka a Hulína. Favorit ze Slovácka ale dokázal zabrat a ještě ve druhé třetině nepříznivý stav zvrátit. Žideničtí se nadále snažili, přidali ještě jednu trefu z hole Jelínka, ale Slovácko postupně skórovalo ještě čtyřikrát, dokázalo dovést zápas do vítězného konce a po výhře 8:4 si připsalo další vítězství do tabulky.

Náročný program završili junioři proti Hornets ze ZŠ Horní. V tomto utkání Draky začala sužovat únava, a tak od začátku tahali za kratší konec. Kvůli nedůslednosti v obraně se hostům podařilo překonat výborně chytajícího Gotschima hned sedmkrát, na což dokázali reagovat pouze Dokládal a Hyánek. Junioři sice nedokázali urvat ani jeden bod, přesto předvedli zlepšené výkony, na kterých mohou v budoucnu stavět.

Komentář trenéra Martina Fencla: „Celkově tento turnaj hodnotím pozitivně. Oproti minulým zápasům s těmito soupeři došlo ke zlepšení celkového herního projevu, jak dopředu, tak i dozadu, kde obrana účinně pomáhala gólmanovi, který nám pomohl jistými zákroky.“

Své další zápasy odehrají junioři v neděli 10. března, kdy se utkají se zlínskými Lvy a se Znojmem. 


 
Autor: Lukáš Konvičný (6. 2. 2019)