Elévky ovládly kategorii G08 na turnaji PFC 2019 v Praze

Během uplynulého víkendu se hned tři naše družstva zúčastnila mládežnického turnaje Prague Floorball Cup 2019. Do hlavního města byli vyslání mladší a starší žáci a také elévky. Nejvíce se dařilo našim mladým slečnám, které zvítězily ve všech svých utkáních, a zaslouženě si tak podmanily celý turnaj. 
Turnaj začal pro elévky v sobotu ráno, kdy porazily kontumačně červenou Spartu 5:0. Vyrovnaný průběh měl odpolední zápas proti Black Angels, ale i v něm se z výhry 7:4 radovaly naše svěřenkyně. Poslední sobotní výzvou byla pro mladé dračice Mladá Boleslav, ale ani ta na rozjeté elévky nestačila a podlehla 2:4

Židenické hráčky nepolevily ani ve druhém hracím dni. Opět ráno se střetly se žlutými Sparťankami, a příliš milosrdsné s nimi nebyly, když je vyprovodily z palubovky patnácti góly. Rozjeté mužstvo elévek si podobně zastřílelo i v dalším zápase, tentokrát jejich skvělou formu odnesla Bohemka, která prohrála dokonce 2:16. 

Děvčata skupinou prolétla s velkým přehledem až do úplného finále turnaje, ve kterém je podruhé čekala Mladá Boleslav. Po urputném a vyrovnaném boji se však ze šesté výhry na turnaji radovalo židenické mužstvo, které zvítězilo 3:2 a zaslouženě tak ovládlo celý turnaj. 
DSC_5179.JPG

Méně se dařilo chlapeckým družstvům. Starší žáci v kategorii B04 prohráli nejtěsnějším rozdílem v osmifinále s buldočími konkurenty z Brna, a na turnaji tak skončili již v sobotu. Mladší žáci z kategorie B06 s přehledem vyhráli základní skupinu, během které do sítě svých protivníků nasázeli neuvěřitelných 41 branek, bohužel ve vyřazovací fázi narazili na finalistu FBC ČPP Bystroň Group Ostrava a tomu podlehli vysoko 10:1. 

Přesto se jednalo o velice povedený turnaj uprostřed sezóny, kterého se rádi zúčastníme i v budoucích letech.


Autor: Lukáš Konvičný (8. 1. 2019)