Andy se vrací!

Přehled, zaujetí a obrovská touha dávat branky. To jsou jedny z mnoha atributů, které zdobí Andreu Dernerovou. Dvaatřicetiletá útočnice se po ročním angažmá ve Švýcarsku vrací zpátky do K1 Florbal Židenice. V rozhovoru přibližuje, co jí dala sezóna v dresu Sportiva Unihockey Mendrisiotto, i to, co chce s Židenicemi dokázat.
Sportiva Unihockey Mendrisiotto
Sportiva Unihockey Mendrisiotto
Po ročním angažmá v zahraničí se vracíš zpět. Ta otázka se nutně nabízí, takže jaká byla tvoje švýcarská zkušenost?

Zkušenost to byla bezesporu veliká, hlavně to byla zkušenost do života. Jsem strašně moc ráda, že jsem do toho šla a mohla jsem si to vyzkoušet, žít a hrát florbal v cizině, a hlavně v tak moc krásné zemi, jako je Švýcarsko.

Hrála si druhou nejvyšší soutěž, tedy NLB. Překvapila tě nějak její úroveň?


Než jsem odjížděla, tak jsem se informovala, jak první liga ve Švýcarsku vypadá, takže jsem tak nějak věděla co čekat, přirovnala bych ji k naší první lize.
DR172257.jpg

Přejděme k Židenicím. Jak dlouho ses rozhodovala, že se vrátíš?

Rozhodovala jsem se docela dlouho, po návratu jsem byla v takovém rozpoložení...Rozmýšlela jsem se, zda pokračovat, nebo s florbalem skončit a věnovat se jiným věcem. Potřebovala jsem více času, než jsem si to v hlavě poskládala. Nakonec u mě vyhrálo to, že mi bylo smutno z poslední sezóny, a rozhodla jsem se, že se pokusím ze sebe ještě vymáčkout, co se dá, a pokusit se vrátit se Židenicemi do play-off.

Pozorní si mohli všimnout, že ses v některých závěrečných utkáních nekonečných play-down sérií objevila na lavičce. S týmem teď už i trénuješ. Všimáš si nějakých rozdílů oproti předchozím sezónám?
_SJP0602.jpg

S týmem trénuju od začátku letní přípravy a ta probíhá tak, jak jsem byla vždy zvyklá. Co se týče herních tréninků, tak ty teď nemůžu posoudit. Je tu hodně nových a mladých hráček, klub se všem snaží vycházet více vstříc a zajistil pro hráčky více výhod, než bylo v moji poslední sezóně, což si já osobně moc pochvaluji. Doufám, že posily a benefity přinesou ovoce.


No a jaké jsou tvé cíle pro tu nadcházející sezónu?
Týmový cíl do sezóny je určitě se vrátit zpět do play-off. Co se týče osobních cílů, tak ty mám taky jasný! A to dostat ze sebe maximum a předat co nejvíce zkušeností novým a mladším spoluhráčkám.


Andrea Dernerová #88  PROFIL HRÁČKY:

  Andrea Dernerová
  věk: 32 let
  post: útočnice
  číslo dresu: 88
  první zápas v nejvyšší soutěži: 2004/2005
  statistiky v nejvyšší soutěži:
150+75